Top 5 nejlepších jezdců Formule 1

* 5. Carlos Sainz. Hned první ročník španělského jezdce ve Formuli 1 byl velmi působivý. Do nové sezóny Carlos vstupoval po boku spolujezdce Toro Rosso za tým Ferrari Power Unit. Závodní sezóna byla ještě v počátku a celý tým doufal v získání co největšího počtu bodů. Díky neuvěřitelnému výkonu Sainze za volantem se tým Ferrari umístil na sedmém místě, pouhých 11 bodů od Hondy McLaren. V roce 2016 Carlos Sainz závodil celkem devětkrát a po každé přinesl týmu Ferrari významný počet bodů.

* 4. Nico Rosberg. Mistr světa Formule 1 2016 udělal vše, aby na konci závodní sezóny odnesl tu největší výhru. Ale přesto způsob, kterým zvítězil, navždy zanechal velký otazník nad tím, zda Rosberg vůbec patří do panteonu světových šampionů. Nicméně, odpovědi na tuto otázku se již nedočkáme. Na konci sezóny 2016 Nico oznámil, že jeho kariéra ve Formule 1 je u konce a do příští sezóny již nenastoupí.

* 3. Max Verstappen. Dost možná někteří z vás se přiklání k tomu, že právě Verstappen si zaslouží titul mistra světa Formule 1. V sezóně 2016 Max předvedl fantastický výkon, naprosto neuvěřitelný pro tak mladého a relativně nezkušeného jezdce. Debut mladého řidiče se uskutečnil za tým Red Bull v Barceloně. Od té doby jsme se stali svědky jeho brilantních závodů v sérii Formule 1. Těšíme se, co nám přinese další sezóna. Max Verstappen bez pochyb má co ukázat i v roce 2017.

* 2. Lewis Hamilton. V roce 2016 jezdec Lewis Hamilton měl na svém kontě nejvíc vítězství. Ale na druhou stranu také častěji než ostatní jezdci narážel do sloupu a sjížděl z trasy. Světové vítězství však Hamiltonovi uklouzlo mezi prsty do rukou jeho kolegy z týmu Mercedes. Nejde ale zapřít ten fakt, že Nico Rosberg do sezóny vstupoval v lepší kondici.

* 1. Daniel Ricciardo. Australský řidič si právem zaslouží titul největší hvězdy motorsportu. A to jak na trati, tak i mimo ni. Svému výkonu v průběhu závodů dává maximum, a když se k něčemu zaváže, s pravděpodobností 99% uspěje.