Nejlepších 10 automobilových jezdců historie

Jako v každém jiném odvětví, i v automobilovém sportu jsou lidi, kteří vyčnívají nad ostatními a dosahují obrovských úspěchů. Zde si představíme 10 závodníků, kteří jsou považováni za ty nejúspěšnější v historii celého motorsportu.

• Alain Prost je slavný bývalý jezdec Formule 1. Tuto prestižní soutěž se mu podařilo vyhrát až čtyřikrát. Známá byla taky rivalita tohoto Francouze s dalšími jezdci jako Nelson Piquet, Nigel Mansell, ale zejména s Ayrtonem Sennou.
  • Nigel Mansell je britský závodník, který byl aktivní zejména v devadesátých letech a vyhrál jak závody Formule 1, co se mu podařilo v roce 1992, a CART Indy Car v roce 1993. Ve Formuli 1 závodil úžasných 15 let.
  • A.J. Foyt, taky zvaný i Super Tex, je bývalý americký jezdec, který závodil v mnoha kategoriích motorsportu, například v NASCAR nebo USAC, kde pořád drží rekord v počtu vítězství. Podařilo se mu jich dosáhnout až neuvěřitelných 159 krát.
  • Dale Earnhardt, taky známý pod pseudonymem The Intimidator. Tento bývalý americký jezdec a majitel týmu se proslavil zejména jako závodník NASCAR a do dnešní doby je považován za jednoho z nejlepších závodníků, kteří se této soutěže kdy účastnili.
  • Richard Petty, kterého můžete znát taky pod pseudonymem The King, se proslavil závoděním v NASCAR, a tento seriál se mu podařilo vyhrát až sedmkrát. Během své bohaté kariéry vyhrál až 200 závodů, co je opravdu ohromující číslo.
  • Jimmie Johnson je americký závodník NASCAR, který se proslavil zejména díky tomu, že zvítězil v pěti po sobě následujících šampionátech.
  • Mario Andretti je americko-italský bývalý závodník, kterému se podařil nebývalý počin, a to vyhrát závody v IndyCar, Formuli 1, NASCAR a World Sportscar Championship. Seriál Formule 1 se mu dokonce podařilo i vyhrát, tak jako i IndyCar.
  • Steve Kinser vyhrál 20 závodů v seriálu WoO a ESPN ho zařadil do svého žebříčku nejlepších závodníků všech dob. V tomto žebříčku se umístil dokonce na první příčce.
  • Ayrton Senna byl snad nejslavnějším závodníkem historie. Zahynul při závodech v San Marinu v roce 1994.
  • Michael Schumacher je symbolem Formule 1 posledních dvou desetiletí. Sedmkrát se mu podařilo tento seriál vyhrát a je považován za jednoho z nejlepších závodníků historie.