Nejdražší auto na světě

Snad každý z nás někdy v životě snil o tom, že bude jednou žít v luxusu a bude si moci dovolit koupit všechno, na co si jen pomyslí. Pro jednoho to může být třeba luxusní dům nebo automobil, pro jiného cesta kolem světa, bydlení v těch nejdražších hotelech, večeření v těch nejdražších restauracích nebo třeba něco úplně jiného.

Pro každého může luxus znamenat něco jiného, však pro fanoušky motorismu je určitě jednou z těch nejluxusnějších věcí a jedním z největších snů koupě nejdražšího auta na světě. Většina z nás by si nenechala ujít příležitost alespoň na chvíli se posadit za volant takovéhoto stroje a vychutnat si všechny skvělé věci, které nám nabízí.

Nejdražší vyráběný automobil světa, který je určen do běžného silničního provozu, je v současnosti Koenigsegg CCXR Trevita. V případě, že byste si chtěli takovouto hračku koupit, musíte si do kapsy sáhnout opravdu hluboko. Toto auto totiž stojí závratných 4,8 milionů dolarů. Švédský výrobce luxusních aut Koenigsegg se při tomto modelu opravdu vytáhl.

Design auta je vskutku nádherný, Trevita působí luxusně, ale zároveň její design napovídá, že toto auto je spíš sportovní a svému šťastnému majiteli nabízí opravdu slušný výkon a další skvělé jízdné vlastnosti. Pod kapotou tohoto ohromujícího stroje se nachází motor s objemem 4.8 litru.

Jak je zvykem při automobilech této kvality a ceny, nemůžeme ani zde čekat sériovou výrobu. Vlastnictvím stroje Koenigsegg CCXR Trevita se můžou v současnosti pochlubit jen tři lidi na světě. Další dodatečná výroba se momentálně neplánuje. Spolu se skvělým designem jak exteriéru, tak i interiéru a s neskutečnými jízdními vlastnostmi i toto dodává Trevitě punc opravdové originality a výjimečnosti.

Je těžko posoudit, jestli je cena za takovýto skvost přehnaná, přiměřená, nebo dokonce nízká. Jedno je však jisté, pokud chcete originální automobil, se kterým se vám nestane, že stejný model budete potkávat běžně na silnici, Trevita je správná volba. Stačí jen 4,8 milionů dolarů a může být vaše.