Levné motoristické závody

SEO1-ID4322Je pochopitelné, že kvůli finanční náročnosti převážné většiny motoristických sportů se najde mnoho lidí, kteří by sice chtěli takovéto hobby pěstovat, ale nemají dostatek peněz na to, aby svůj sen mohli opravdu uskutečnit. Je potřeba říct, že skutečně není v možnostech všech lidí, aby dělali libovolný motorsport, a ani tomu tak zřejmě nikdy nebude. I tady však platí stará pravda, že když se chce, snad se všechno dá uskutečnit.

Existuje tedy motorsport, který by si mohli dovolit provozovat i lidi s průměrným finančním zabezpečením, kteří si nemohou dovolit na jeden koníček vynakládat vysoké částky? Odpověď zní určitě ano, je dokonce více takovýchto sportů, a jedním z nich je takzvaná 12-car rally. Tento sport je oproti běžným motoristickým závodům opravdu finančně nenáročný, nemusíte si pořizovat speciální vůz, se kterým se budete účastnit soutěží, ale bohatě vám postačí i váš vlastní.

Tyto závody jsou uspořádávány jako čistě amatérské, a tedy se jich může účastnit opravdu téměř každý. Vaše auto nemusí být žádný velký závodník, protože zde se prověřuje spíše vaše schopnost orientace, navigační zručnosti a samotná rychlost automobilu není až tak velmi podstatná.

Jak už vyplývá i z názvu tohoto sportu, závodů se účastní maximálně 12 vozů, většinou jsou povolena jen běžná auta, ne různá speciálně upravovaná.

Výše zmíněný fakt, že rychlost auta není téměř vůbec důležitá, potvrzuje i další pravidlo, které říká, že průměrná rychlost vozidla během závodu by neměla překročit 30 mil za hodinu. Další zajímavostí je, že jedinou povolenou navigací na těchto závodech je ta, kterou vám před startem poskytnou samotní organizátoři. Je tedy třeba projevit opravdu dobrý orientační smysl a dokázat rychle reagovat a zpracovávat nové informace.

Na závěr tedy můžeme zkonstatovat, že snad každý milovník motoristického sportu si mezi nepřeberným množstvím možností dokáže určitě vybrat ten svůj, který mu bude vyhovovat po všech stránkách, včetně té finanční.